Turkish Power
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turkish Power

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Arda neden büyük kaptan

YazarMesaj
Eray
Admin
Admin
Eray

Doğum tarihi : 24/06/94

Arda neden büyük kaptan Empty
MesajKonu: Arda neden büyük kaptan   Arda neden büyük kaptan Icon_minitimePerş. Eyl. 10, 2009 2:28 pm

“Kendisine boş bir mukavele ve düşünmesi için 10 dakika süre verdim. 'Düşün taşın, istediğin rakamı yaz, imzala getir' dedim. Arda 10 dakika sonra boş mukaveleyle yanıma geldi ve 'Galatasaray Kaptanı'na rakam yazmak yakışmaz. Siz ne uygun görürseniz onu yazarsınız' dedi ve imzaladı...”Sarı-Kırmızılı kulübün aylık Divan Kurulu toplantısına, Başkan Adnan Polat’ın genç yıldız Arda Turan için sarf ettiği sözler damgasını vurdu. Kaptan’la arasında geçen bir diyaloğu üyelere aktaran Başkan, geride kalan aylarda Arda’yı ofisine çağırdığını belirterek, “Kendisine boş bir mukavele ve düşünmesi için 10 dakika süre verdim. ‘Düşün taşın, istediğin rakamı yaz, imzala getir’ dedim. Arda 10 dakika sonra boş mukaveleyle yanıma geldi ve ‘Galatasaray Kaptanı’na rakam yazmak yakışmaz. Siz ne uygun görürseniz onu yazarsınız’ dedi ve imzaladı. Kendisiyle gurur duyuyorum. Bundan sonra da Galatasaray’a ciddi katkıları olacağını düşünüyorum. Çok genç biri, zaman zaman hataları olacaktır. Kendisine yardımcı olmaya çalışacağız” ifadesini kullandı.

‘Forma satışı patladı’
Takımda yakalanan havanın satışlara son derece olumlu yansıdığını anlatan Polat, “Özellikle aykırı forma olarak nitelendirdiğimiz mor forma, geçen sezonki aykırı forma olan turuncu formanın 3.5 katı kadar satmıştır. Türkiye’de en yüksek satışa ulaşmıştır, tüm rakiplerimizi de geçmiştir. 34 mağazamız var ve sene sonuna kadar 3 tane daha açacağız. Pazarlamadaki gelişmemiz sürmektedir. Forma satışında Galatasaray diğer rakiplerimizin önüne geçmiştir” dedi.

‘Çok iyi takım kurduk’
Başkan transferleri de şöyle değerlendirdi: “Galatasaray’ın transferleri bu sene çok konuşuldu. Hem kalitesi çok konuşuldu, hem de ’Bu değirmenin suyu nereden geliyor?’ sorusu çok soruldu. Transferi yaparken amacımız, Galatasaray’da misyonunu tamamlamış futbolcuları göndermek ve geleceğin takımını yaratmaktı. Galatasaray, bundan sonraki yıllarda en fazla 2 ya da 3 transferle yaşamını sürdürecek. 29 futbolcumuz var. Dördünün de devre arasında gönderilmesi planlanmıştır. Kadromuzu 25 civarında tutacağız. Kadromuzda düşündüğümüz 25 oyuncunun tamamı, aşağı yukarı milli takım futbolcuları. 6 milli takım kaptanı var Galatasaray’da. İyi bir takım kurduğumuzu düşünüyorum.”

‘Gayrimenkuller bizim geleceğimiz’
“Galatasaray’ın 15 gayrimenkulu var, bunlardan 6’sı hariç, diğerlerinin bazı problemleri var. Riva arazimizin şu anki duruma gelmesi için 3 senedir emek veriliyor. Şu anda ruhsat alma konumuna gelinmiştir. Bunun için 7.5 milyon liralık bir finansmana ihtiyaç var. Yeni stadımıza başlar başlamaz bununla ilgili çalışmaları yapıp, Riva arazimizi sıfır problemli hale getireceğiz. Büyükçekmece’deki arazi de ileride kulübümüze büyük katkı sağlayacak.”

‘Stat gecikince gelir kaybı oldu’
“Türk Telekom Arena’nın gecikmesinden dolayı ciddi gelir kaybına uğradık. Bununla birlikte oraya geçemediğimiz ve Ali Sami Yen’de kaldığımız için de hem oraya kira veriyoruz hem de orayı futbol oynanabilir hame getirmek için giderlerimiz oluyor. Bu da kulübümüze maddi açıdan zarar verdi. Ümit ederim TOKİ, söylendiği şekilde burayı bir sene içinde bitirir. Maalesef gecikme nedeniyle öngördüğümüz bazı mali işleri askıya almak zorunda kaldık.”

‘Değirmenin suyu nereden geliyor’
“Sponsorluklar konusuda çok büyük mesai harcıyoruz. Bu anlamda imza altına alınan 152 milyon dolarlık bir rakam var. Doğal olarak biz bu sene ve gelecek senenin sponsorluk gelirlerini kullanarak bu çarkı çevirmeye çalışıyoruz. Başka türlü kaynak bulmamız mümkün değil. Ya arazi ya da futbolcu satmamız lazım. Şu anda da bunu yapmak istemiyoruz. Belki gelecekle ilgili harcamaları kullanmış oluyoruz, ama bu rakamı da ikiye katlıyoruz.”

‘Pilot gitti!’
“Pilot takım Beylerbeyi bize yılda 3 milyon liraya mâl oluyordu. Bugüne kadar 10 milyon liraya yakın kaynak ayırmışız. Sonuçta, toplam 4.2 milyon lira olan bir anlaşma ile Beylerbeyi’nin devrini gerçekleştirdik. Beylerbeyi’ne ayırdığımız kaynağı altyapıya harcamak istiyoruz.”

Unvan temizliği
“Geldiğimizde 100’den fazla unvan vardı. Galatasaray’a geçmişte hizmet etmiş bazı arkadaşlarla, bazı nedenlerden dolayı yollarımızı ayırdık. Kim olursa olsun, beklentimiz, oturduğu koltuğun hakkını vermesi, aldığı ücretlerin hakkını vermesi. Hiç kimse iyi bir çalışanın işine son vermez.”

‘TOKİ oyaladı’
Toplantıda söz alan Talu İnşaat’ın sahiplerinden Erdem Talu, stat için 134 milyon lira harcadıklarını ifade ederek, “TOKİ bizi oyaladı. Sstadı bitirmek için elimizden geleni yaptık. Bize Ali Sami Yen’in yerindeki arsa zamanında verilseydi, arsayı pazarlar, stada devam ederdik” dedi.
https://turquaz.forum.st

Arda neden büyük kaptan
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Arda'nın gideceği dünya devi!
» Büyük İsyan
» Yazıları Büyük ve Renkli Yazmayınız
» Türk Telekomdan Büyük Hamle
» Büyük Kapışma : Bryon Russell ve Michael Jordan