Turkish Power
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turkish Power

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Afet bölgesi ilan edebiliriz

YazarMesaj
Eray
Admin
Admin
Eray

Doğum tarihi : 24/06/94

Afet bölgesi ilan edebiliriz Empty
MesajKonu: Afet bölgesi ilan edebiliriz   Afet bölgesi ilan edebiliriz Icon_minitimeCuma Eyl. 11, 2009 6:20 pm

Başbakan Erdoğan İstanbul'da yaşanan sel felaketi hakkında bir açıklama yaptı. İşte Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

- Üzülerek müşaade ettiğim bir şey var. Altınız çizerek bir şeyi söylemem lazım. Bu felaket üzerinden siyaset yapmak çok çok yanlıştır. Ben bu siyaset üzerinden siyaset yapacak değilim. Siyaset yapmayı da 30’a aşkın vatandaşımıza saygısızlık olarak görüyorum.

- Siyaset meydanlarına gelindiğinde, bunlar sizin evlerinizi yıktı, tekrar yıkacak demek suretiyle çığırtkanlık yapanların, buralar neden yıkıldı demeleri anlaşılır değil.

- 96’da başkanlık yapmış bir insanım. Derelerimizle ilgili olarak, Avrupa yakası’nda önem arz eden dönem içinde o dönemden başlattığımız çalışmalar var.

- Bazı şeyler konuşuluyor. Buralarda bu binalar yapılmış. Dere yatağında, eğer derenin yatağında akmasına müsaade edilmezse, intikamı ağır olur.

- Nitekim mesela benim dönemimde, ATV-Sabah dere yatağındaydı. Orayı o taşkında bastı ve ciddi sıkıntılar yaşandı.

- Örneğin Silivri’de Mimar Sinan Köprüsü’nün gözlerinin birkaç tanesi kapatılmış durumda, 2 tanesi açık durumda.

- Bir bakıyorsunuz Bolluca deresinin devamında dereye tecavüz edilmiş ve ciddi manada daraltılmış.

- Burada bunlara müdahale etmek istediğiniz zaman, karşınıza çıkan kim? Vatandaş çıkıyor, vali çıkıyor, yargı çıkıyor. Bununla ilgili CHP yargı gitti, yargı yürütmeyi durdurma verdi.

- Bunu ne ile izah edeceğiz. Bu kararı verenler, acaba bunu nasıl değerlendirecekler. Biz bu tip sıkıntıları çok yaşadık, çok yaşıyoruz.

- Bizim vatandaşımızın anlaması lazım. Avcılar’da o meşhur depremde, çatlatan binalar için, kayan binalar için, bu binaların taşınması için, yaptığımız binalara taşınmalarını istedik vatandaşlardan. Ancak vatandaşlar çok değişik isteklerde bulunuyor.

- En az iki üç tane daire vereceksiniz ki ben çıkayım diyor. Böyle davranılarak bu işten çıkamayız. Burada ölüm tehlikesi var. Biz size daire yapmışız, bir defa sizde bu korkuları üzerinizden atalım. Ama şimdi gerekirse bizler, buraları, afet bölgesi ilan ederiz, burada her türlü yıkımı yapabiliriz, yasanın bize verdiği yetkiler var.
https://turquaz.forum.st

Afet bölgesi ilan edebiliriz
1 sayfadaki 1 sayfası